Strona główna Produkty Lody Nowy operator na rynku lodów i mrożonek

Nowy operator na rynku lodów i mrożonek

2054
0
PODZIEL SIĘ
Nestlé podpisało umowę z R&R na utworzenie nowej spółki. Fot. materiały prasowe
01.10.2016 Nestlé i R&R zawarły porozumienie o utworzeniu FRONERI, nowej spółki joint venture w przemyśle lodów, mrożonek i mlecznych deserów mrożonych, w skład której w Polsce weszły firmy Zielona Budka (Mielec) Sp. z o.o. oraz Nestle Ice Cream Polska Sp. z o.o., których działalność związana jest z produkcją i dystrybucją lodów.

Froneri, nowa spółka joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii, będzie obecna w Europie, w tym w Polsce, na Bliskim Wschodzie (za wyjątkiem Izraela), w Argentynie, Australii, Brazylii, na Filipinach i w Republice Południowej Afryki. Zgodnie z planami to lodowe joint venture obejmie swoją działalnością ponad 20 państw i zatrudniać będzie 15 000 osób. Szacowana sprzedaż produktów spółki ma wynieść około 2,6 mld euro.

Froneri będzie czerpać z wzajemnie uzupełniającej się wiedzy specjalistycznej obu firm, mocnej pozycji marek, doświadczenia Nestlé w dystrybucji „out-of-home” oraz konkurencyjnego modelu produkcyjnego Grupy R&R i jej znaczącej obecności w handlu detalicznym.

Froneri będzie budować swoją pozycję, opierając się na doświadczeniu w branży i biznesie gwarantowanemu przez Nestlé i R&R. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé na Europę, Afrykę Północną i Bliski Wschód, a Prezesem Ibrahim Nafij, wcześniej pełniący funkcję CEO R&R.

Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.