Strona główna Produkty Cukier Inteligentna Stokrotka.

Inteligentna Stokrotka.

2270
0
PODZIEL SIĘ
Jan wygląda prawdziwa promocja cukru? fot. sweets news

Cukier.
Jak inteligentnie przygotować promocję na cukier? Dziś zobaczyłem myślącego człowieka stojącego za jednym, niewinnym rozwiązaniem.

Zorganizowanie promocji na cukier to naprawdę nic trudnego. Sezon plus dobra cena równa się duży obrót. Niestety w wielu miejscach w czasie trwania promocji wszystko rozbija się o kilka czynników.

Można by je wszystkie wrzucić do jednego worka pod tytułem ZABRAKŁO. Zabrakło gazetek promocyjnych, zabrakło wyróżnika cenowego, zabrakło jakiegoś przyciągacza półkowego lub zabrakło towaru.

Często zdarza się to we wszystkich sieciach. W Biedronce we wspólnych kartonach kończy się jeden indeks, ale półpusty karton stoi na półce, ponieważ tkwi w nim drugi indeks.

W Simply widziałem o 14:00 (!) puste pudełka po promowanych tabliczkach czekolady, ponieważ zbiorcze opakowania były tak naprawdę opakowankami.

Za to w Stokrotce po raz pierwszy odkryłem inteligentne rozwiązanie. Po pierwsze ktoś pomyślał. Po drugie pomysł został dobrze wdrożony. Po trzecie działa.

Zamiast jednego fejsa na półce w kategorii cukier i produkty słodzące organizator promocji wyjął kilka zbędnych półek i wstawił całą paletę. Ten cukier się nie zakurzy. Z mojej strony piąteczka.