Strona główna Producenci Colian Czerwone, żółte i zielone miśki.

Czerwone, żółte i zielone miśki.

1654
0
PODZIEL SIĘ

Zastanawiałem się ostatnio, w jaki sposób oceniać niektóre akcje marketingowe i handlowe. Są tacy mistrzowie, że warto o nich pisać w kontekście najfajniejszej akcji, ostrzeżenia i totalnej klapy. Jak w ruchu drogowym będę rozdawał czerwone, żółte i zielone miśki.

Moim pierwszym bohaterem będzie … misiek. A raczej MIŚKI. Dostałem właśnie opakowanie miśków AKUKU, Jutrzenki. Spójrzmy na awers. O co tutaj chodzi?

Miśki Akuku! 15g gratis fot. Colian
Miśki Akuku! 15g gratis fot. Colian

Umówmy się od razu: ŻÓŁTY MISIEK za opakowanie, czyli: dziwnie „tanie”, odpustowe opakowanie świetnej marki.

Dlaczego brand manager tak psuje wizerunek tego produktu? Na pierwszej stronie opakowania pomieszał wszystko, co miał w notatkach: bez barwników, dodatek o promocji, niechroniony napis MiŚki, nazwę produktu: Żelki o smaku owocowym, dodatek Teraz z sokami i jeszcze ten nachalny drobiazg: 9% soku owocowego. W lewym górnym rogu logo Jutrzenki a w oknie niewidoczne Akuku!

Miśki to zawsze w Polsce będzie podróbka niemieckich miśków. No ale wszyscy się starają więc o to nie można mieć pretensji. Tak jak ptasie mleczko staje się poniekąd kategorią samą w sobie, tak miśki jako żelki także. Kształt inny, smak inny, receptura jeszcze nie ta sama. Haribo może póki co spać spokojnie.

Zasada ccc – cena czyni cuda okazuje się na wymagającym, polskim rynku nadal czarodziejską różdżką. Powoli za ceną idzie także jakość i nie ma co na nią w przypadku Akuku! narzekać.

Ponieważ jednak odzywa się we mnie polski patriotyzm, proszę, by opakowanie polskich miśków Akuku! było w przyszłości ładniejsze. Za opakowanie: ŻÓŁTY MISIEK 😉

A przy okazji: z początkiem lipca startuje promocja żelków Miśki Akuku!. Przy zakupie paczki o gramaturze 180 g, 15 g produktu gratis.

Miśki marki Akuku! to żelki z sokami owocowymi, które plasują się wśród najlepiej sprzedających się żelków w Polsce. Nie zawierają barwników, a swój kolor zawdzięczają naturalnym koncentratom roślinnym. Są miękkie i nie wysychają, dzięki czemu efektownie prezentują się w opakowaniu przez cały okres przydatności produktu. Za smak: ZIELONY MISIEK.

misiek_zielony