Strona główna Produkty Ciasta & Torty Ale ciacho! – cukiernicy-amatorzy wystąpią w nowym programie TVP 2

Ale ciacho! – cukiernicy-amatorzy wystąpią w nowym programie TVP 2

1587
0
PODZIEL SIĘ
The Great British Bake Off: Mary Berry, Paul Hollywood Photographer: Andy Devonshire

Jak informuje PRESS we wrześniu w ramówce TVP 2 znajdzie się „Bake off – Ale ciacho!”, nowy program na licencji brytyjskiej.

Programme Name: The Great British Bake Off - TX: n/a - Episode: n/a (No. 1) - Picture Shows: Paul Hollywood, Sue Perkins, Mel Giedroyc, Mary Berry, The Great British Bake Off contestants - (C) Love Productions - Photographer: Mark Bourdillon
The Great British Bake Off: Paul Hollywood, Sue Perkins, Mel Giedroyc, Mary Berry, Photographer: Mark Bourdillon

W programie „Ale ciacho!” wystąpi 12 zawodników-cukierników amatorów, którzy będą rywalizować o tytuł Króla Wypieków. Ich wypieki oceni jury. W każdym z dziesięciu odcinków uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami. W pierwszej konkurencji będą mogli wybrać dowolny przepis w ramach narzuconego przez jury tematu, w drugiej przepis na wypiek poznają tuż przed startem, a w trzeciej ma się liczyć kreatywność.

Paul Hollywood, Mary Berry, Sue Perkins and Mel Giedroyc
Paul Hollywood, Mary Berry, Sue Perkins and Mel Giedroyc

Program zostanie zrealizowany na podstawie brytyjskiego formatu „The Great Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w 21 krajach. Jak podała TVP, w ub.r. produkcja ta pokazywana w BBC 1 była najchętniej oglądanym programem w Wielkiej Brytanii, przyciągała 15 mln widzów. „Ale ciacho!” to jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obu nadawców porozumienia o współpracy handlowej. TVP nie podaje na razie, kto poprowadzi program.